تبلیغات
گلبرگ سرخ - جنین حافظه دارد
گلبرگ سرخ
دربرابر مشکلات گاهی باید سکوت کرد شاید خدا حرفی برای گفتن داشته باشد.

جنین حافظه دارد 


پژوهشگران هلندی دریافتند كه جنینها در رحم مادران خود از نوعی حافظه كوتاه مدت برخوردارند كه همزمان با گذر زمان در دوره بارداری قدرت این حافظه بهتر می شود.
گروهی از محققان مركز پزشكی دانشگاه مستریخت با انجام آزمایشاتی بر روی 100 زن باردار به این نتایج دست یافتند.در این آزمایشات برای این زنان یك سری تحریكات ملایم با استفاده از دستگاهی كه برای اندازه گیری ضربان قلب جنین به كار می رود تجویز شد. این تحریكات به منطقه نزدیك به بند ناف جنین وارد شد. دستگاه به كار رفته در این آزمایش "تحریك كننده آكوستیك جنین" نام دارد.با هر تحریك، جنین با حركات بدن خود واكنش نشان می داد. محققان این حركات را با استفاده از اكوگرافی ثبت كردند. پس از انجام تعداد مشخصی از این تحریكات مكانیكی به نظر رسید كه جنین با این لرزه ها خو گرفته است به طوری كه بدن خود را دیگر حركت نمی داد.
در دومین بخش حركات مكانیكی كه به فاصله 10 دقیقه انجام شد جنین دوباره با حركات اندك بدن خود به آنها واكنش نشان داد.

براساس گزارش لس آنجلس تایمز، این دانشمندان از این آزمایشات نتیجه گرفتند كه جنین دارای یك حافظه كوتاه مدت است كه به كمك آن می تواند تحریكات را به خاطر بسپارد اما پس از 10 دقیقه وقفه این خاطره از بین رفت و بنابراین دوباره به تحریكات واكنش نشان داد.
این محققان در این خصوص اظهار داشتند: "جنین تحریك و تعداد تحریكات لازم برای عادت كردن به آنها را به یاد می آورد كه به نظر می رسد این خاطره بسیار كوتاه مدت است."
اولین حافظه جنین از هفته سی ام زندگی آغاز می شود و در حدود هفته سی و ششم یعنی زمانی كه جنین آماده ورود به دنیای خارج می شود قدرت این حافظه به اوج خود می رسد.


طبقه بندی: دانستنیها، 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 مرداد 1388 توسط shabnam ***
درباره وبلاگ

جستجو

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

پیوند ها

پیوندهای روزانه

آمار سایت